Známí sportovci proběhli na festivalu Life! všechny pavilony, dětem jdou příkladem

Po krátkém úvodu v pavilonu E se všichni přesunuli do „efka“, kde je hlavním lákadlem SKI365 aréna.

Petr Švancara a Jakub Tomeček nazuli běžky, zatímco Ondřej Moravec, Patrik Kincl, Adam Mendrek a Adéla Hanzlíčková vyzkoušeli skialp, někteří poprvé v životě. „Vyšlapat“ kopec pro ně byla docela sranda, ale sjet ho už bylo horší.

Přidaly se k nim i děti, kterým to šlo podstatně lépe, ale to vůbec nevadilo, protože tady o soutěž nejde. I když se Patrik bál, že to bude jeho první a zároveň poslední zastávka na festivalu, protože když stál na lyžích na posledy, skončil v nemocnici. Nemohla chybět zastávka na biatlonové střelnici, kde je doma Ondra Moravec, a i když má biatlon pořád v srdci a věnujeme se mu na nejrůznější způsoby, přichází také s projektem „Skialp do škol“.

V pavilonu G1 čekala na všechny odvážné oktagonová klec. A kdo jiný by se do sebe mohl pustit, než MMA zápasník Patrik Kincl a zápasnice ve volném stylu Adéla Hanzlíčková, která se zápasem začala v deseti letech na základní škole, zápas měli jako povinný předmět, a tak si k němu našla vztah a zůstala u něj. „Zápas“ si nenechal ujít ani biatlonista Ondra Moravec, který vyzval právě Adélu, která s ním o zem „práskla“ několikrát. Ondru se ale nenechal vyvést z míry a stále se usmíval. „To že s Tebou švihne, dobrý, ale že se Ti to líbí…,“ podivil se Petr Švancara na úkor Ondřeje těsně předtím, než do klece vlezl taky. Neodolal ani badmintonista Adam Mendrek a střelec Jakub Tomeček. Oba poslední jmenovaní trénují a olympiádu v Paříži, kde zatím drží postupová místa, tak jim držme palce.

Ve Family hall vedl Petr Švancara své kolegy k fotbalové brance a docela jim to šlo, všichni se také bavili u badmintonu, baseballu a basketbalu, kde je vyzvaly dívky z Žabin na takový malý turnaj. Kdo ale vyhrál, nebylo vůbec důležité.

Poslední povinností sportovců, kteří festival Life! kvitují hlavně proto, že vytáhne děti od počítačů a mobilů, bylo slavnostní zahájení na pódiu pavilonu V.

Další aktuality

Od pátku 24. 11. 2023 do 26. 11. 2023 se na festivalu Life! konaly tři závody ve šplhu na laně. Tyto závody pořádala tělocvičná jednota Sokola Brno I za podpory Jihomoravského kraje a Sokolské župy Jana Máchala.
Festival Life! má na výstavišti úplně jinou pozici než jiné veletržní a kontraktační akce. I když o byznys jde ve světě sportu také, cílem akce je primárně přinést zábavu a sportovní motivaci široké veřejnosti.
„Větší hala je naprostá pecka, i když jsme ji nevyužili úplně celou. Stejně jsme ale zjistili, že musíme být k místu velkorysejší, udělat větší uličky, a hlavně tribunu pro diváky, v sobotu to tady praskalo ve švech,“ říká Lukáš Pleskot, organizátor PLAYzone.
Brněnské výstaviště přilákalo o víkendu nejen děti a jejich rodiče, ale také brněnskou primátorku Markétu Vaňkovou, která si společně s generálním ředitelem BVV Janem Kubatou prošla všechny pavilony.
YOGA & Vision Center z brněnských Řečkovic reprezentovala ve Family Hall na festivalu Life! jeho zakladatelka a certifikovaná lektorka oční jógy Martina Bajerová. Centrum založila před sedmi roky. Krátce na to přišel covid, který činnost vcelku zabrzdil, ale už se prý pomalu vrací zpět do plné aktivity.
Na brněnském výstavišti před pavilonem A1 se konal 2. ročník brněnského závodu Running zone LIFE! run, který pořádal běžecký klub Running zone. Na závody bylo možné se přihlásit on-line i přímo na místě. Malé i velké závodníky přišlo podpořit hudební uskupení Ritmo Factory.
Přejít nahoru