Vrcholový e-sport je o komplexní přípravě, mentální i fyzické

„Větší hala je naprostá pecka, i když jsme ji nevyužili úplně celou. Stejně jsme ale zjistili, že musíme být k místu velkorysejší, udělat větší uličky, a hlavně tribunu pro diváky, v sobotu to tady praskalo ve švech,“ říká Lukáš Pleskot, organizátor PLAYzone.

Tentokrát se e-sport prezentoval v pavilonu P a vybírat bylo z čeho. Nejvíce se však pozornost všech upínala na sobotní podvečer a večer, kdy proběhlo MČR CS 2023. Navíc byl letošní finálový zápas asi nejdramatičtější v dějinách mistrovství, došlo k neuvěřitelnému obratu a tým, který byl tak trochu považován za outsidera celý zápas otočil, hrálo se do posledního kola, do posledního bodu a do pozdních večerních hodin. Mezi zápasem o třetí místo a finále proběhla halftime show s Marpem, který den předtím získal bronzového Slavíka.

„Do síně slávy byl tentokrát uveden brněnský rodák Petr Jirák alias Xnapy. Je to velmi významný influencer hlavně League of Legends scény,“ doplňuje Lukáš Pleskot. Influencerů jste ale v pavilonu P mohli najít desítky, nemohli u toho nebýt.

Vrcholový e-sport je o komplexní přípravě, hráči se musí připravit nejen mentálně, ale také fyzicky. A když se to vše zabalí dohromady, tak mohou podávat maximální výkon. Ti nejlepší hráči působí jako vzory pro masu diváků, a to je cesta, jak to předat fanouškům: ano, dělejte, co vás baví, ale nezapomeňte u toho na pohyb.

„Festival Life! má super koncept, návštěvníci si tady mohou najít to, co je baví. I my oceňujeme ostatní pavilony, protože si takto jednou za rok můžeme sáhnout na cílovku, kterou standardně nemáme jak oslovit, a tady jim můžeme e-sport přiblížit a zároveň i ukázat, co všechno to obnáší, že to není jen to sezení u počítače a ztráta času, ale že to je zajímavá soutěž a asi i budoucí ekvivalent sportu,“ dodává Lukáš Pleskot.

Lukáš Pleskot.

Další aktuality

Od pátku 24. 11. 2023 do 26. 11. 2023 se na festivalu Life! konaly tři závody ve šplhu na laně. Tyto závody pořádala tělocvičná jednota Sokola Brno I za podpory Jihomoravského kraje a Sokolské župy Jana Máchala.
Festival Life! má na výstavišti úplně jinou pozici než jiné veletržní a kontraktační akce. I když o byznys jde ve světě sportu také, cílem akce je primárně přinést zábavu a sportovní motivaci široké veřejnosti.
Brněnské výstaviště přilákalo o víkendu nejen děti a jejich rodiče, ale také brněnskou primátorku Markétu Vaňkovou, která si společně s generálním ředitelem BVV Janem Kubatou prošla všechny pavilony.
YOGA & Vision Center z brněnských Řečkovic reprezentovala ve Family Hall na festivalu Life! jeho zakladatelka a certifikovaná lektorka oční jógy Martina Bajerová. Centrum založila před sedmi roky. Krátce na to přišel covid, který činnost vcelku zabrzdil, ale už se prý pomalu vrací zpět do plné aktivity.
Na brněnském výstavišti před pavilonem A1 se konal 2. ročník brněnského závodu Running zone LIFE! run, který pořádal běžecký klub Running zone. Na závody bylo možné se přihlásit on-line i přímo na místě. Malé i velké závodníky přišlo podpořit hudební uskupení Ritmo Factory.
V Game Hall se hraje o milióny V největším pavilonu brněnského výstaviště, hale P, to vře jako v kotli. Poprvé se do těchto velkolepých prostor přemístila Game Hall, která je zasvěcená počítačovým hrám a e-sportu. Co vše si nemají nechat návštěvníci ujít? Zeptali jsme se organizátora Lukáše Pleskota z PLAYzone.
Přejít nahoru