Už to sviští na cvičišti aneb začal Festival Life!

Zavítáte-li v těchto dnech do areálu výstaviště, spíše než kravaty a kostýmky potkáte sportovní úbory a pohodlné oblečení. Začal totiž festival zasvěcený sportu, tanci a zábavě. V halách už se cvičí, posiluje, zápasí, tančí a zkouší se různé adrenalinové kousky.

Program je mimořádně pestrý, na místo dorazili známí sportovci, čekají nás utkání, exhibice, besedy a autogramiády. A kdo si chcete z veletrhu kromě nových zážitků odnést i pěkné kousky sportovního oblečení či výbavy, určitě si z nabídky prodejců vyberete.

Hlavním lákadlem v pavilonu F je premiéra SKI365 arény s indoorovou lyžařskou dráhou, kde si můžete vyzkoušet lyžování, skialpining, běžky i snowboard. Dále zde najdete pump track SAZKA freestyle zone Xtreme, oblíbený skok do obřího polštáře nebo laserovou biatlonovou střelnici. Samozřejmě nechybí prodejní stánky nabízející nejnovější modely sportovního oblečení a vybavení.

V hale G1 najdete letos poprvé OKTAGON MMA arénu s tréninky zápasníků. Zacvičit si nebo užít masáž můžete po celé tři dny ve Fitness zóně. O víkendu se zde bude konat také MČR v parkouru a své zdraví budete moci otestovat v zóně Healthy Life.

Pavilon V je letošní Family Hall a samotný název doslova vybízí rodiny s dětmi ke společným zážitkům. Vyzkoušet se tu dá na 30 tradičních i netradičních sportů, ti nejodvážnější mohou překonat pavilon na lanovce. Také můžete fandit lezcům ve šplhu ve dvou soutěžích, pořádaných T. J. Sokol Brno I. Nebo si otestujete své řidičské schopnosti na simulátoru Masarykova okruhu – Automotodrom aréně.

Pavilon E opět obsadil Dance Life a v rytmu různých tanečních stylů se zde konají taneční workshopy s lektory a taneční vystoupení světové úrovně. Dnešní den je na programu i projekt Polka do škol. Další taneční show se chystá o víkendu v rotundě haly A. Pod názvem CZECH DANCE MASTERS vás čeká vystoupení těch nejlepších tanečníků.

Kdo dává přednost e-sportům a pohybu v kyberprostoru, nenechá si ujít program v Game Hall. Ta letošní obsadí největší pavilon P a užít si můžete nové konzole i herní počítače. Fanoušci rozhodně nevynechají letošní top událost e-sportu – Tipsport MČR CS.

Známí sportovci dnes zahájili celý festival edukativním projektem Sport Life pro mládež, určeným studentům škol a mladým sportovním nadšencům. Festival je otevřen od 9 – 18 hodin, v neděli do 16 hod.

Další aktuality

Od pátku 24. 11. 2023 do 26. 11. 2023 se na festivalu Life! konaly tři závody ve šplhu na laně. Tyto závody pořádala tělocvičná jednota Sokola Brno I za podpory Jihomoravského kraje a Sokolské župy Jana Máchala.
Festival Life! má na výstavišti úplně jinou pozici než jiné veletržní a kontraktační akce. I když o byznys jde ve světě sportu také, cílem akce je primárně přinést zábavu a sportovní motivaci široké veřejnosti.
„Větší hala je naprostá pecka, i když jsme ji nevyužili úplně celou. Stejně jsme ale zjistili, že musíme být k místu velkorysejší, udělat větší uličky, a hlavně tribunu pro diváky, v sobotu to tady praskalo ve švech,“ říká Lukáš Pleskot, organizátor PLAYzone.
Brněnské výstaviště přilákalo o víkendu nejen děti a jejich rodiče, ale také brněnskou primátorku Markétu Vaňkovou, která si společně s generálním ředitelem BVV Janem Kubatou prošla všechny pavilony.
YOGA & Vision Center z brněnských Řečkovic reprezentovala ve Family Hall na festivalu Life! jeho zakladatelka a certifikovaná lektorka oční jógy Martina Bajerová. Centrum založila před sedmi roky. Krátce na to přišel covid, který činnost vcelku zabrzdil, ale už se prý pomalu vrací zpět do plné aktivity.
Na brněnském výstavišti před pavilonem A1 se konal 2. ročník brněnského závodu Running zone LIFE! run, který pořádal běžecký klub Running zone. Na závody bylo možné se přihlásit on-line i přímo na místě. Malé i velké závodníky přišlo podpořit hudební uskupení Ritmo Factory.
Přejít nahoru