Program SPORT Life! pro mládež má za sebou nejen své zahájení, ale i skvělé ohlasy

K prvnímu dni festivalu již tradičně patří zahájení programu SPORT Life! pro mládež. Jedná se o projekt, který má motivovat děti k zdravému a aktivnímu životnímu stylu.

Letošní, již devátý ročník byl odstartován street-dance vystoupením brněnské taneční skupiny B-fresh, které roztančilo v publiku nejednoho školáka. Dále nám svojí show představil moderátor Honza Weber, který je devítinásobným mistrem světa ve footbagu. Jeho freestylová show a také komediální pojetí udrželo všechny diváky na sedačkách a vyvolalo nejeden úsměv na dětských tvářích. Krátce byl představen projekt Skialp do škol Branislavem Adamcem, po čemž následovala scoot a freestyle BMX show v pojetí kluků z VSA Xtreme, při které se doslova tajil dech. Program zpestřilo taneční vystoupení BUN BO NAM BO. A pak již následovalo pomyslné přestřihnutí slavnostní pásky, kterého se zúčastnili čeští sportovci rozličných disciplín.  Patrik Kincl, zápasník MMA, Petr Švancara, fotbalista nejenom s brněnským nářečím, ale i duchem, Ondřej Moravec, biatlonista a také součást týmu projektu Skialpy do škol, Adéla Hanzlíčková, zápasnice ve volném stylu, Adam Mendrek, badmintonista a Jakub Tomeček, brokový střelec v disciplíně skeet.

Následně byly děti rozděleny do jednotlivých skupin na sportovní stanoviště, aby si mohly co nejkomfortněji vyzkoušet všechna sportoviště, která festival nabízí a na některých z nich potkat i výše vyjmenované sportovce.

I poté jim byly dopřány další kulturní zážitky nejenom v podobě pravidelného denního programu v jednotlivých halách, ale také ukázka od tanečníků z DSP Kometa Brno, Jonáše Tománka a Šárky Kosmákové. Sportovci na závěr zhodnotily své zkušenosti ze sportovišť. Na podiu se trochu přetahovali Patrik Kincl s Petrem Švancarou o tom, kterému z nich šel, jaký sport lépe. V zápasnickém oktagonu Petr Švancara důmyslným chvatem a malou zradou dokonce přepral zápasnici Adélu Hanzlíkovou, ale stoupnout si proti Patriku Kinclovi tváří v tvář se neodvážil. Adélu, jako soupeřku preferoval i biatlonista Ondřej Moravec, který ačkoliv se bál, zhostil se „nakládačky“ se ctí. Kdo měl ale pro strach uděláno a postavil se před Patrika Kincla byl Adam Mendrek, který si z toho odnáší nezapomenutelný zážitek.

Po krátkém vyprávění měli děti ještě jednu možnost se se sportovci vyfotit či je požádat o podpis.

Další aktuality

Od pátku 24. 11. 2023 do 26. 11. 2023 se na festivalu Life! konaly tři závody ve šplhu na laně. Tyto závody pořádala tělocvičná jednota Sokola Brno I za podpory Jihomoravského kraje a Sokolské župy Jana Máchala.
Festival Life! má na výstavišti úplně jinou pozici než jiné veletržní a kontraktační akce. I když o byznys jde ve světě sportu také, cílem akce je primárně přinést zábavu a sportovní motivaci široké veřejnosti.
„Větší hala je naprostá pecka, i když jsme ji nevyužili úplně celou. Stejně jsme ale zjistili, že musíme být k místu velkorysejší, udělat větší uličky, a hlavně tribunu pro diváky, v sobotu to tady praskalo ve švech,“ říká Lukáš Pleskot, organizátor PLAYzone.
Brněnské výstaviště přilákalo o víkendu nejen děti a jejich rodiče, ale také brněnskou primátorku Markétu Vaňkovou, která si společně s generálním ředitelem BVV Janem Kubatou prošla všechny pavilony.
YOGA & Vision Center z brněnských Řečkovic reprezentovala ve Family Hall na festivalu Life! jeho zakladatelka a certifikovaná lektorka oční jógy Martina Bajerová. Centrum založila před sedmi roky. Krátce na to přišel covid, který činnost vcelku zabrzdil, ale už se prý pomalu vrací zpět do plné aktivity.
Na brněnském výstavišti před pavilonem A1 se konal 2. ročník brněnského závodu Running zone LIFE! run, který pořádal běžecký klub Running zone. Na závody bylo možné se přihlásit on-line i přímo na místě. Malé i velké závodníky přišlo podpořit hudební uskupení Ritmo Factory.
Přejít nahoru