Oblíbená lektorka jógy Martina Bajerová potvrzuje, že lidé po covidu ztratili své návyky

YOGA & Vision Center z brněnských Řečkovic reprezentovala ve Family Hall na festivalu Life! jeho zakladatelka a certifikovaná lektorka oční jógy Martina Bajerová. Centrum založila před sedmi roky. Krátce na to přišel covid, který činnost vcelku zabrzdil, ale už se prý pomalu vrací zpět do plné aktivity.

Krásně barevné stanoviště obohacené o balanční plošiny, kterými se aktivuje hluboké stabilizační svalstvo, bylo v trvalém obležení pozorovatelů, ale i aktivních zájemců, kteří se už józe věnují déle. „V loňském roce a stejně tak i letos lákáme malé i velké, aby si zacvičili, vyzkoušeli si nějaké pozice, kterým se říká ásany. Učíme také základní pozdrav Slunce. Když už se tedy rodiče vizují z bot a jsou ochotni si zacvičit, tak se krásně protáhnou a pak vždy odchází s úsměvem,“ říká nadšená lektorka.

Martina Bajerová zasvěcovala návštěvníky do této královské disciplíny s velkou trpělivostí. Věří totiž, že lidské tělo, tvář, zrak i duše má neohraničené možnosti. Věří také, že moudrost života sahá za hranice naší mysli. „Po covidu lidé hodně ztratili návyky a vždycky chvilku trvá, než se rozhoupají, V našem centru rozvíjíme aktivity pro všechny věkové kategorie. Děláme skupinová cvičení a věnujeme se i těm úplně malým dětem od roku a půl, přes školkové děti, mladší školní věk, starší školní věk až po dospělé a chodí k nám i senioři,“ potvrzuje oblíbená lektorka, která je přesvědčená, že jóga je vlastně pro každého.

Další aktuality

Od pátku 24. 11. 2023 do 26. 11. 2023 se na festivalu Life! konaly tři závody ve šplhu na laně. Tyto závody pořádala tělocvičná jednota Sokola Brno I za podpory Jihomoravského kraje a Sokolské župy Jana Máchala.
Festival Life! má na výstavišti úplně jinou pozici než jiné veletržní a kontraktační akce. I když o byznys jde ve světě sportu také, cílem akce je primárně přinést zábavu a sportovní motivaci široké veřejnosti.
„Větší hala je naprostá pecka, i když jsme ji nevyužili úplně celou. Stejně jsme ale zjistili, že musíme být k místu velkorysejší, udělat větší uličky, a hlavně tribunu pro diváky, v sobotu to tady praskalo ve švech,“ říká Lukáš Pleskot, organizátor PLAYzone.
Brněnské výstaviště přilákalo o víkendu nejen děti a jejich rodiče, ale také brněnskou primátorku Markétu Vaňkovou, která si společně s generálním ředitelem BVV Janem Kubatou prošla všechny pavilony.
Na brněnském výstavišti před pavilonem A1 se konal 2. ročník brněnského závodu Running zone LIFE! run, který pořádal běžecký klub Running zone. Na závody bylo možné se přihlásit on-line i přímo na místě. Malé i velké závodníky přišlo podpořit hudební uskupení Ritmo Factory.
V Game Hall se hraje o milióny V největším pavilonu brněnského výstaviště, hale P, to vře jako v kotli. Poprvé se do těchto velkolepých prostor přemístila Game Hall, která je zasvěcená počítačovým hrám a e-sportu. Co vše si nemají nechat návštěvníci ujít? Zeptali jsme se organizátora Lukáše Pleskota z PLAYzone.
Přejít nahoru