Veronika Tököly

Veronika Tököly se narodila v roce 1992 v Čadci, na Slovensku. Vystudovala Konzervatórium J.L.Bellu v Banskej Bystrici. Následně pokračovala ve studiu tance na univerzitě Anton Bruckner Privatuniversität v Linci na oboru Interpretace současného tance a Pedagogika tance, kde ukončila bakalářské studium v roce 2016. Od roku 2013 byla členkou taneční skupiny SILK Fluegge v Linci. Hlavní choreografkou a ředitelkou je Silke Grabinger (AT), která propojuje současný tanec s hip-hopovými styly, breakdance a pohybovým divadlem.

Veronika dále pracovala s choreografy na domácí a zahraniční scéně, jako jsou například Tomáš Nepšinský (SK), Radoslav Piovarči (SK), Anton Lachký (SK), Lukáš Homola (SK), Dolma Jover Agullo (ES), Rose Breuss (AT), Johannes Randolf (AT), Milan Tomášik (SK). Úspěšně absolvovala čtyřměsíční stáž ve španělské skupině Otra danza pod vedením ředitelky a choreografky Asun Noales (ES). 

Od prosince 2017 je členkou pražské taneční skupiny 420people pod vedením ředitele a choreografa Václava Kuneše (CZ). Už od roku 2012 se aktivně věnuje také pedagogické činnosti a od roku 2017 trenérství v oblasti fitness. Od roku 2020 je dále členkou Burkicom pod vedením choreografky Jany Burkiewiczové v představení Ostrov.

V současnosti pokračuje ve vzdělávání na HAMU v magisterském oboru Pedagogika současného tance a od roku 2020 je matkou teď již tříletého Dávidka.