Nicola Tranah

Nicola Tranah získala baletní trénink v The Royal Ballet School. V posledním ročníku ve White Lodge byla vybrána na výměnu v Paris Opera Ballet School, kde studovala u učitelů Franchettiho, Mayera a Clauda Bessyho. V roce 1982 se připojila k Holandskému národnímu baletu, kde působila jako tanečnice v programu „Young Stars“ a v roce 1984 nastoupila do The Royal Ballet Company, kde strávila 19 let své kariéry.

Tančila v široké škále hlavních rolí včetně Gamzatti (La Bayadère), Princezny Belle Epine (Prince of the Pagodas), Myrthy (Giselle), Šeříkové víly (Šípková Růženka), Víly kmotry (Popelka), Hostesky (Les Biches), a Mistress (Manon). Dále stvárnila role ve filmech Macmillan’s Winter Dreams (Olga) a Prince of the Pagodas (Lead Cloud). Tančila v dílech Davida Bintleyho, Ashley Page, Wayna Eaglinga a Michaela Cordera a úzce spolupracovala s renomovanými choreografy, jako jsou Ashton, Robbins, Forsythe, Tetley, van Dantzig, Jacobson a Carlson.

Po odchodu z The Royal Ballet v roce 2003 hostovala se Sylvií Guillemovou v K-Ballet, v Labutím jezeře Matthewa Bournea (královna), v Nixon v Anglické národní opeře v Číně a na rozlučkovém galavečeru Darceyho Bussella.

Nicola získala učitelský diplom ARAD PDTC v roce 2005. Od svého nástupu na uměleckou fakultu The Royal Ballet School v roce 2008 vyučovala na mezinárodní úrovni, včetně hostování na Paris Opera Ballet School a American Ballet Theatre Studio Company.