TVŮJ DECH JAKO TAJNÁ ZBRAŇ! Na festivalu Life! vás proškolí tým 10 instruktorů a dvou mistrů

Certifikovaní Master Instructors OXYGEN ADVANTAGE a BUTEYKO CLINIC INTERNATIONAL® pro ČR Rostislav Václavek a Jiří Uhlíř jsou známi svými úspěchy v oblasti funkčního dechu. Od 22. do 23. listopadu budete mít na festivalu Life! na brněnském výstavišti skvělou a jedinečnou příležitost se s nimi setkat a načerpat zajímavé a přínosné informace. A to není vše. Pokud se přihlásíte na některý z workshopů, instruktoři nejenže otestují váš dech, ale poradí vám, jak si své zdraví zlepšit. Opravdu to stojí za to.

Tým 10 instruktorů a dvou trenérů proškolí děti, návštěvníky i sportovce

„Jdeme do toho společně se skupinou deseti instruktorů. Rádi bychom funkčními dechovými technikami ukázali možnosti ozdravení dechových vzorců hlavně u dětí., protože co se v mládí naučíš, ve stáří, jak bys našel. A u dechu to platí několikanásobně. Školám a školákům bude určen primárně pátek, sobota bude určena pro běžného návštěvníka,“ upřesňuje Rostislav Václavek, český odborník na zdraví a wellness, známý svou metodikou „5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ.“ Tyto pilíře představují holistický přístup ke zdraví a zahrnují různé aspekty fyzické a duševní pohody. Zde jsou základní principy:

  1. pilíř – funkční dýchání: nás vede redukovaným dýcháním ke snížení objemu nadechovaného vzduchu tak, aby distribuce kyslíku do buněk byla efektivnější.
  2. pilíř – otužování: představuje otužování neboli kontakt s chladem, protože nižší teplota vody či vzduchu po určitou dobu přináší příznivé biochemické reakce.
  3. pilíř – mentální pohoda: pracuje s myslí, kdy psychické pohody dosahujeme redukováním počtu myšlenek.
  4. pilíř – fyzické zdraví: se zabývá pohybem v kontextu fascií, místo důrazu na výkon dáváme důraz na propojení dechu a pohybu v principu tahu, nikoli tlaku.
  5. pilíř – vyvážená strava: je o vybalancovaném jídelníčku, ve kterém se střídáním dob tzv. hojnosti jídla a jeho nedostatku.

Být zdravý a šťastný nemusí být ezo ani věda, ale je to návrat k jednoduchosti, přítomnosti, a tím i k přirozenosti. Být více v souladu s moudrostí přírody, s moudrostí svého dechu (ducha) i těla, prostě v souladu sám se sebou. A to je základ tzv. selfhealingu a holistického přístupu k sobě, se kterým v projektu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ (5PZ) pracují.


V projektu, kde „vše souvisí se vším“, kde „méně je více“, kde se nachází řešení „jemně, ale funkčně“, kde „nic nemusíš, ale jen můžeš“, kde se zbytečně „netlachá, ale praktikuje“, kde si uvědomíš, že „nejsi oběť, ale tvůrce“. Kde člověk nachází svou pravou hodnotu právě ve funkčnosti, jemnosti a homeostatickém chování k sobě samému, a ne – jak je všeobecně ve společnosti zvykem – v soupeření, v obrovském výkonu, přetlaku a rekordech.

Rostislav Václavek – je radost dělat radost
Jako certifikovaný master instruktor OXYGEN ADVANTAGE® a master instruktor BUTEYKO CLINIC INTERNATIONAL® dokáže své znalosti technik předávat lehkou, snadno pochopitelnou formou pomocí jednoduchých a snadno představitelných cvičení. Rosťa ve svých přednáškách, rozhovorech, workshopech, FB skupinách či YouTubovém kanálu poskytuje zájemcům cenné informace, rady, návody a videa v praxi, které jim pak pomáhají najít vnitřní rovnováhu, zdraví a radost. Je autorem DÝCHÁNKŮ – YouTubových vysílání o různých tématech vlivu dechu na naše zdraví i každodenní fungování. Navíc DÝCHÁNKY jsou plné praxe, protože bez ní se nic v životě nezmění. Pod heslem „Pošli to dál“ šíří povědomí o důležitosti holistického přístupu nejen k dýchání či otužování.

Jiří Uhlíř poslední roky intenzivně studoval metodu zdravého dýchání u svého učitele Patricka McKeowna a stejně jako Václavek pracuje jako certifikovaný instruktor OXYGEN ADVANTAGE® a nyní jako Master Instructor (Instructor Trainer) pro Českou republiku a Master Instructor BUTEYKO CLINIC INTERNATIONAL®. Pořádá pravidelné vzdělávací přednášky a praktické semináře na téma zdravého dýchání a otužování. Trénuje jednotlivce, skupiny i sportovní týmy formou živých nebo online akcí.


Návštěvníci festivalu Life! budou mít jedinečnou možnost zúčastnit se přednášek a workshopů. Více informací zveřejníme už brzy!

Další aktuality

Od pátku 24. 11. 2023 do 26. 11. 2023 se na festivalu Life! konaly tři závody ve šplhu na laně. Tyto závody pořádala tělocvičná jednota Sokola Brno I za podpory Jihomoravského kraje a Sokolské župy Jana Máchala.
Festival Life! má na výstavišti úplně jinou pozici než jiné veletržní a kontraktační akce. I když o byznys jde ve světě sportu také, cílem akce je primárně přinést zábavu a sportovní motivaci široké veřejnosti.
„Větší hala je naprostá pecka, i když jsme ji nevyužili úplně celou. Stejně jsme ale zjistili, že musíme být k místu velkorysejší, udělat větší uličky, a hlavně tribunu pro diváky, v sobotu to tady praskalo ve švech,“ říká Lukáš Pleskot, organizátor PLAYzone.
Brněnské výstaviště přilákalo o víkendu nejen děti a jejich rodiče, ale také brněnskou primátorku Markétu Vaňkovou, která si společně s generálním ředitelem BVV Janem Kubatou prošla všechny pavilony.
YOGA & Vision Center z brněnských Řečkovic reprezentovala ve Family Hall na festivalu Life! jeho zakladatelka a certifikovaná lektorka oční jógy Martina Bajerová. Centrum založila před sedmi roky. Krátce na to přišel covid, který činnost vcelku zabrzdil, ale už se prý pomalu vrací zpět do plné aktivity.
Na brněnském výstavišti před pavilonem A1 se konal 2. ročník brněnského závodu Running zone LIFE! run, který pořádal běžecký klub Running zone. Na závody bylo možné se přihlásit on-line i přímo na místě. Malé i velké závodníky přišlo podpořit hudební uskupení Ritmo Factory.
Přejít nahoru